2022 District Officers.jpg

20th Masonic District Association Officers

 

President: WB Benjamin Kois (Ebenezer Lodge #33)

1st Vice President: WB Mic Becerra  (Wadsworth Lodge #385)

2nd Vice President: WB Tom Stortz (Bellville Lodge #376)

3rd Vice President: WB Jim Huff (Medina Lodge #58)

Secretary: RWB Scott M. Dickson (Venus Lodge #152)

Treasurer: WB Stanley E. Kopp (Ashland Lodge #151)

Trustee: RWB Todd G. Dunn (Shelby Lodge #350)

District Advisor: RWB Lew M. Fleege (Cedar Lodge #430)

 

District Education Officers

WB Stanley E. Kopp, Sr. (Ashland Lodge #151)
WB Matthew T. Strehle (Medina Lodge #58)

District Deputy Grand Masters


RWB Michael A. Roepke (Ashland Lodge #151)
RWB Jesse R. Pertee (Wadsworth Lodge #385)

GM Pin 2022.jpg

Past Grand Master of Ohio from the

20th Masonic District

MWB Daniel F. Iceman

(Ebenezer Lodge #33)

Served 1979

Past District Deputy Grand Masters
of the

20th Masonic District

Robert Clay 1950
Howard Reed 1951-53
Earl Mumper 1954-56
Alfred Barker 1957-59
Hugh Strickland 1960-62
DeForest West 1963-65
Lowell McMeeken 1966-68
Ralph Fisher 1969
Daniel F Iceman 1970-72
Harold Oswalt 1972-74
Franklin Rice 1973-75
Lloyd Harris 1975-77
Lloyd Vaughn 1976-77
Elmore L Wallstrom 1978-80
Lloyd Vaughn 1978
Richard E Smail 1979-81
James Zemancik 1981-83
Robert Straight 1982-84
Max Caywood 1984-86
BEN A BELL 1985-87

William Forrer 1987-89
Paul L Frontz 1988-90

Warren Eckroad 1990-92

Larry B Penix 1991-93

James Gray 1993-95

Dennis Lawson 1994-96


Michael D Cecil 1996-98
Arthur Phillips 1997-99
Robert S Odon 1999-2001
David W Calland 2000-02
John A Thompson 2003-05
John W Napier, Jr. 2003-05
Timothy Moore 2003-04
Kenneth D Crouse 2005-07

Darrell R Porter 2006-08
Dann L Marble 2006-08
Ronald A Brubaker 2008
David M Snyder 2009-11
Kevin R Phipps 2009
Dennis D Chapman 2009-11
Michael Woodward 2012-14
Scott Dickson 2012-14
Alvin L Smith 2015-17
Lew M Fleege 2015-17

Toma M. Bojovic 2018-19

Todd G. Dunn 2018-20

Michael A. Roepke 2020-22

Jesse Pertee - 2021